вторник, 26 сентября 2023 г.

На Волині попрощалися з Героєм, бойовим медиком Павлом Лавренюком

 

На Волині попрощалися з Героєм, бойовим медиком Павлом Лавренюком
Дві громади - Копачівська та Рожищенська - омивали сьогодні слізьми важку втрату. Хоронили бойового медика Павла Валерійовича Лавренюка, який народився у селі Переспа, а після одруження проживав у Копачівці.

padding: 0px;" />Про це повідомляє видання «Наш край медіа».

"Павло - старший син у багатодітній сім'ї Лавренюків, де, крім нього, виростало ще четверо братів. Після смерті батька мама Катерина сама мусила всьому давати раду, тож привчала хлопців бути самостійними та відповідальними за своє життя. Павло закінчив школу у Переспі, вступив до вишу, але після одруження вирішив будуватися, їздив на заробітки. Дім так і не встиг звести... Нещодавно родина вже пережила трагічну загибель середнього сина Миколи, і ось знову така важка втрата", - розповіла переспівчанка Наталія.

Служив Павло на посаді головного медика взводу, всім премудростям цієї справи навчався на практиці, а згодом, щоб стати головним медиком роти, пройшов навчання у Великобританії. Про це дізналися від його бойового побратима Андрія.

"Його позивний - Улибашка. Це був позитивний, мужній, справжній чоловік. Коли він прийшов до нас у підрозділ, було лише одне вільне місце - медика. "Пашка, будеш медиком!" Почав вивчати медицину, тренувався і швидко всьому навчився. Коли ми пішли на перший штурм, Пашка витягував усю роту Першу допомогу надав усім, хто потребував, дуже професійно.

Зокрема, і мене, з важким пораненням і контузією, він витягував з позиції. Дихав на мої руки, тер, грів, заспокоював, підтримував і ми разом вийшли. Це справжній рятівник. Я вдячний батькам Павла і пишаюсь, що у мене був такий побратим. Ми всі його дуже любили...."

"Солдат, військовослужбовець і патріот з великої букви... Служив у 36 бригаді морської піхоти, у травні отримав як відзнаку маруновий берет - це честь для кожного морського піхотинця. Старший бойовий медик, молодший сержант... Загинув у бою біля населеного пункту Опитне Покровського району на Донеччині , - розповів ще один побратим Павла. - Дуже важка втрата. Досі не можу прийняти цей факт для себе... До смерті на цій війні неможливо звикнути. Коли гинуть побратими, це дуже важка втрата».
На Волині попрощалися з Героєм, бойовим медиком Павлом Лавренюком

"Чому так є, що за умов війни чужі люди стають близькими, а ті, яких ти вважав близькими - чужими???

Тиждень тому я спілкувався з тобою, Улибаха , твій прапор, що ти передав мені, який побував у Лисичанську, Северодонецьку, Бахмуті, я подарував волонтерам в Амстердамі.
Сьогодні ж дізнався, що ти вже не з нами... Спочивай з миром!
Боже, благаю, стри з лиця землі країну-помилку, країну-фейк, країну-гній", - а це слова Романа, які він залишив ув одній із соцмереж.

На похороні гіркий біль втрати покликав до слова сусідку Павла, яка сказала правдиві слова: "Це наша земля, і ми маємо її захищати, бо нікому в світі ми не будемо потрібні. А якщо хтось хоче "русского мира", то хай собі їде туди, до них, а не жде його тут".

padding: 0px;" />Павло любив свою родину, маму, дружину, сина та доньку і віддав життя за те, аби його рідні й близькі жили у вільній та сильній державі. Вважав це своїм обов’язком сина, чоловіка, батька, брата й захисника України.

Чин похорону 30-річного Героя очолив отець Іов Богуш, ігумен Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря. Йому співслужили вісім священників Свято-Михайлівського округу Рожищенського благочиння.

Похоронили Героя у Рожищі на Алеї слави, віддавши йому останні військові почесті.
На Волині попрощалися з Героєм, бойовим медиком Павлом Лавренюком

Державний Прапор України, яким накривали труну під час процедури, передали родині зі словами: "Від імені Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України прошу прийняти цей прапор як символ держави, якому вірно і до кінця служив Ваш син".
На Волині попрощалися з Героєм, бойовим медиком Павлом Лавренюком

Інформаційне агентство ВолиньPost висловлює щирі співчуття близьким загиблого Героя. Вічна пам'ять!

У його серці було дві любові – музика й Україна. Максиму Краснокутському тепер навічно 18.

 

У його серці було дві любові – музика й Україна. Максиму Краснокутському тепер навічно 18.

У його серці було дві любові – музика й Україна.

МАКСИМ КРАСНОКУТСЬКИЙ. Навічно 18.

Він був дуже талановитим і світлим – такі, мабуть, народжуються один раз на десятки років.

Усе його дитинство було присвячене музиці й танцям.

Після школи вступив до Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. Лисенка, був одним із найкращих студентів.

“Він був дуже талановитий музикант і на нього покладали великі надії. Постійно слухав музику, я його жодного разу не бачив без навушників і саксофону. Він по 6 годин працював з інструментом, без врахування часу, коли грав у муніципальному оркестрі «Полтава». Максим там був наймолодшим артистом. Мав поступити до музичної консерваторії у Дніпрі”, – розповів його наставник Єлізар Пащенко.

Та розпочалася повномасштабна війна, й хлопчина відразу пішов до військкомату.

І коли родина намагалась відмовити його від такого кроку, Максим відповів :«А ви подумали про те, що буде з мамами і бабусями Полтави і Полтавщини, зокрема й з вами, якщо сюди прийде ворог?»

Другого дня його викликали з речами до військкомату. Молодого оїна відправили на навчання до Львова. Їхню казарму на полігоні знищили на початку березня.

Тож бійцям довелося жити в наметах у лісовому масиві. У травні їхнє опанування військового фаху тривало на Чернігівщині.

Влітку вже як старший навідник мінометної батареї механізованого батальйону опинився в самісінькому пеклі цієї війни – на Донбасі, де на той час було особливо гаряче.

П’ять днів про його долю рідні не мали жодної звістки. Тож усе ще сподівалися на те, що йдеться просто про складнощі зі зв’язком…

Та дива не сталось – 28 липня 2022 року “Студент”, наймолодший воїн у підрозділі, загинув у бою під Мар’їнкою, що на Донеччині від несумісного з життям осколкового поранення.

Пізніше побратими Максима, які перебували на передовій поруч із юнаком, уже з госпіталів телефонували його батькам і розповідали, що їм удалося вижити тільки тому, що Максим фактично прийняв той фатальний удар ворожої артилерії на себе…

На світлині – дитина, а насправді – Воїн,

котрий поклав своє життя заради нас.

Він міг би прославляти свою країну на світових сценах.

Батьки втратили найдорожче, що було в їхній сім’ї.

Втратила вся Україна.

Волинян закликають провести в останню путь полеглого Героя Івана Перія

 

Волинян закликають провести в останню путь полеглого Героя Івана Перія










На Алеї слави у Рожищі на Волині завтра, 21 вересня, поховають загиблого Івана Перія.

Про це повідомляє прес-служба Рожищенської міськради.

Сьогодні надвечір тугою та болем вкотре розлилася над містом щемлива "Плине кача". Рожищенська громада зустрічала 20-річного загиблого Героя Івана Руслановича Перія.

Після спільної молитви траурний кортеж із тілом Героя відправився до храму Архістратига Михаїла, де з Героєм може попрощатися кожен бажаючий.

Завтра, 21 вересня, о 12.00 у храмі Архістратига Михаїла в Рожищі відбудеться чин відспівування Героя Івана Перія.

«Просимо жителів громади прийти та помолитися за душу невинно вбитого захисника України та підтримати родину в цей нелегкий час. Поховають загиблого Івана Перія на Алеї слави у рідному Рожищі», - йдеться у повідомленні.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

ОФІЦІЙНО ПІДТВЕРДИЛИ, ЩО ЗАГИНУВ, АЛЕ ТІЛА ДОСІ НЕ ПОВЕРНУЛИ: РІДНІ ВІЙСЬКОВОГО З КАМІНЬ-КАШИРЩИНИ ПІВТОРА РОКУ ЖИВУТЬ В НЕВІДОМОСТІ

 

Рідні військовослужбовця Максима Чикиди з Видерти Камінь-Каширського району майже півтора року живуть у муках з надією, що їхній син, брат бодай в домовині нарешті повернеться додому.

Лейтенант Максим Чикида був командиром 2-ї мінометної батареї 3-го механізованого батальйону 110-ї окремої механізованої бригади. Із 21 квітня 2022 року 21-річний офіцер вважався зниклим безвісти. Лише через рік, у травні 2023-го, після пошуків та розслідування СБУ, рідні отримали від управління військової частини сповіщення про підтвердження факту загибелі Максима. Але основного доказу його смерті – тіла – і досі сім’ї не повернули, пише газета Полісся.

Як розповідає мати полеглого Героя Лідія Чикида, півтора року вона живе в невідомості. Каже, що ніколи не примириться з тим, що втратила сина, доки не побачить його тіло в домовині. Для того аби з’ясувати бодай якісь подробиці смерті Максима, Лідія Адамівна зверталася в різноманітні профільні служби, місії та проєкти. Але жодної інформації про це, крім того, що вдалося довідатися самотужки, так і не почула.

«Телефонували на гарячу лінію СБУ, у військову частину, шукали побратимів Максима, писали до одногрупників… Проте нам нічого не вдалося прояснити. Відомо лишень, що разом із моїм сином загинули від артилерійського обстрілу в Покровському районі на Донеччині ще дев’ятеро бійців. Тіло не вдалося евакуювати з поля бойових дій. Спроби віднайти родичів убитих побратимів також виявились марною справою. На численні запити надати будь-які відомості через соцмережі так ніхто і не відгукнувся», – зітхає згорьована мати.

Максим народився восьмим із дванадцяти дітей багатодітної родини. Уже в п’ятому класі він знав напевне, що стане військовослужбовцем. Тож після закінчення школи вступив до Національної академії сухопутних військ у Львові. Після четвертого курсу його з одногрупниками відправили спочатку на відпрацювання військових навиків у Черкаси, а пізніше – на захист рубежів у Запорізькому напрямку.
Приблизно за півтора тижня до моменту, коли згасла його життєва свіча, Максим тримав лінію оборони уже на сході.

За день до фатального кінця син зателефонував матері. Його слова «Матусю, я вас люблю і в мене все добре» були останніми, які вона почула.

Читати ще: «Він був моїми широкими плечима. Тепер я живу з половиною серця», – сестра загиблого Героя з Луцька Дениса Кудрявцева

Пізніше Максим послав звісточку другові в Чехію. Він повідомляв, що найближчого вечора відбуває на бойове завдання разом зі своїм підрозділом і за жодних обставин не полишить його в бою. Так і трапилось. Усі разом дев’ятеро бійців потрапили під артилерійський обстріл окупанта…

«Про те, що Максима вже немає серед живих, я дізналася із допису синового одногрупника у Фейсбуці напередодні Великодня. З частини, де служив мій син, повідомлення про його загибель тоді ще не надійшло. Після цього ми з дітьми почали обдзвонювати усі військові інстанції. У відповідь на наші запити отримали пояснення: «Воїн вважається зниклим безвісти». Загиблих українських солдатів нерідко ховають у братських могилах. А звідти їхні тіла нереально повернути. Та ми готові до випробувань, які ще доведеться пройти у пошуках тіла Максима», – живе надією на зустріч з сином, бодай у домовині, Лідія Адамівна.

Минулого літа ім’я Героя Максима Чикиди, який загинув за свободу, гідність і незалежність нашої держави, увіковічнили на граніті національно-патріотичної стели, встановленої на Алеї Слави випускників Академії сухопутних військ у Львові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

На Черкащині попрощалися із розвідником, який загинув на Донеччині

 

На Черкащині попрощалися із розвідником, який загинув на Донеччині
Колаж Суспільне

У Смілі 24 вересня попрощалися із солдатом Максимом Коробченком. Він був розвідником розвідувальної роти Збройних Сил України.

До лав добровольчого загону Сил оборони вступив від початку повномасштабного вторгнення, розповів міський голова Сміли Сергій Ананко.

Як розповів Сергій Ананко, Максим Коробченко проходив службу на посаді розвідника-санітара першого розвідувального відділення першого розвідувального взводу розвідувальної роти військової частини Збройних Сил України. Загинув 15 вересня 2023 року в районі Мар’їнки Донецької області під час виконання бойового завдання

Максим Коробченко народився, навчався і працював у місті Сміла:

"Народився Максим Коробченко у Смілі. Закінчив загальноосвітню школу №16. Після закінчення навчального закладу працював будівельником. Опісля — на Одеській залізниці, де пропрацював до початку повномасштабної війни. Опісля добровольцем мобілізувався до Сил оборони", — повідомив Сергій Ананко.

Поховали Максима Коробченка біля батька, на місцевому кладовищі "Орел". Йому було 36 років. У нього залишились мама, бабуся і сестра.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

«Мій чоловік прикрив собою побратимів. Але загuнув під час евакуації»: герой з позивним «Коп» ціною життя врятував інших під Бахмутом

  Вона часто ходить до моря. Просто подивитися кілька хвилин. Й помовчати. Бо такі миті, здається їй, — це можливість виплакатись і згадати ...